VIDEO | Tallinna loomaaias elav võimas isajääkaru Nord sai 17-aastaseks!


Reedel tähistas sünnipäeva Viinis kuninglikus Schönbrunni loomaaias sündinud, Novosbirski ja Moskva loomaaedades olnud ning aastast 2009 Tallinna loomaaias elav võimas isajääkaru Nord, kes sai 17-aastaseks. Tema esiklaps - Schönbrunni loomaaias elav Nora aga viieaastaseks.


“Jääkaru on Arktika valitseja, polaaralade karmide elutingimustega kohastunud tippkiskja. Isane jääkaru võib olla üle 3 m pikk ja kuni 1000 kg raske. Vaatamata suurusele on jääkarud kiired ja osavad ning head ujujad ja sukeldujad. Jääkaru nahk on must ja neelab hästi soojust, valge värvus tuleb õõnsatest karvadest, mis lisaks soojusisolatsioonile ka veepinnal püsimist soodustavad. Toidu või paarilise, samuti sobivate olude otsinguil muutlikus kliimas võivad jääkarud läbida sadu või isegi tuhandeid kilomeetreid aastas.
Kliima soojenemise, toidubaasi muutumise ja arktiliste jääväljade sulamise tõttu on jääkarud sattunud raskesse olukorda. Teadlased on arvamusel, et senise soojenemise jätkudes võib käesoleva sajandi keskpaigaks kaduda 2/3 jääkarude populatsioonist. Maailma Looduskaitseliidu IUCN punase nimestiku järgi on jääkaru ohualdis liik,” kirjutatakse Tallinna Loomaaia Facebookis.

Vaata videost, kuidas Nord sünnipäeva puhul kõrvitsaga hullas!