Kas teadsid? Need on kõige enam levinud müüdid sääskede kohta


Kas teadsid? Need on kõige enam levinud müüdid sääskede kohta
Pixabay

Suvi on tulekul ja sääsevaba aeg hakkab otsa lõppema. Kui ööpäeva keskmine temperatuur tõuseb 8-9 kraadini, muutuvad need tüütud putukad jälle aktiivseks ja varsti kostab meie kõigi kõrvu neile iseloomulik pinin. Sääskede kohta on levinud ka mitmeid väiteid, mis sugugi tõele ei vasta.

Müüt. Nii emased kui ka isased sääsed hammustavad.

Fakt. Tegelikult hammustavad ainult emased sääsed, sest nad vajavad munemiseks meie verest saadud valke. Isased sääsed toituvad õienektarist.

LOE VEEL: Milliste inimeste verd sääsed himustavad?

Müüt. Kõik sääsed võivad haiguseid edasi kanda.

Fakt. Maailmas on üle 3000 sääseliigi, kuid ainult paarsada liiki neist võivad inimese tervisele ohtu kujutada. Konkreetseid viiruseid kannavad edasi kindlad liigid. Enamik liikidest ei hammustagi inimesi, vaid toituvad suures osas loomade verest.

Müüt. Sääsk sureb peale hammustust.

Fakt. Sääsed on võimelised ka mitu korda hammustama ja peale hammustust nad ei sure. Emane sääsk muneb munad ära ja läheb uut ohvrit otsima.

Pixabay
Seotud lood:

LOE VEEL: 9 asja, mille põhjal sääsed just sinu välja valivad

Müüt. Sääsed on võimelised ka AIDSi edasi kandma.

Fakt. Ei, see ei ole teauslikult tõestatud.

Müüt. Ainult emased sääsed pinisevad.

Fakt. Tegelikult pinisevad mõlema soo esindajad. Sääskedele iseloomulik pinin tekib tiibade kokkupõrkel. Nii emaste kui ka isaste sääskede tiivad tekitavad sarnast häält, kuid emaste oma on kõrgem. Paljud inimesed isase sääse pininat ei kuule, sest nad ei hammusta ja ei tiku ligi.

Allikas: cmcd.org

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare