Mitu päeva inimeste hoole all vale toitumise käes kannatanud oravapoeg on tänaseks kriitilises seisundis

 (2)
Mitu päeva inimeste hoole all vale toitumise käes kannatanud oravapoeg on tänaseks kriitilises seisundis
Foto: Eesti Metsloomaühing

Eesti Metsloomaühingu hoole alla jõudis järjekordne õnnetu oravapoeg, keda inimesed omast tarkusest aidata püüdsid. Vale toitumise tagajärjel on loomake hetkel aga loid ja kriitilises seisundis.

Eesti Metsloomaühing palun tungivalt oravapoegi ise mitte toita, sest pahatihti teeb see neile rohkem kahju kui kasu. Raplamaa piirkonnajuhi Gabriel Vodolatzenko juurde jõudis Haapsalu lähedalt järjekordne imepisike oravapoeg, keda inimesed juba kolm päeva omast tarkusest kasvatanud ja toitnud olid. Kahjuks halvenes aga looma olukord iga päevaga.

LOE VEEL: Mida teha, kui leian maast abivajava oravapoja?

Loomasõbrad, kes oravapojale südames vaid head soovisid, toitsid teda kolm päeva lehmapiimaga. See aga on oravapoegadele kategooriliselt keelatud ja mürgine. Õnneks on orav nüüd Gabrieli hoole all, kes on varemgi mitmeid poegi elule turgutanud. Oravapoeg kaalub vaid 43 grammi, tema kõht on vale toitmise tagajärel täiesti lahti ja seisund kriitiline. Soovime loomakesele parimat ja loodame, et tema seisund paraneb õigepea!

Seotud lood:

Märgates maas abivajavat oravapoega tuleb kindlasti koheselt ühendust võtta Eesti Metsloomaühinguga telefonil 5632 2200, kes edasiste juhtnööridega abistada oskab. Ühing palub tungivalt loomakesi ise mitte toita!